Kaynak Segmentİ

Ziyaretçi trafiğinizin kaynağını ayrıştırın.

Google Search anahtar kelimelerinden, Direk, Referans, Ücretli Aramalar, UTM kodlu kampanyalardan gelen trafiklerin hepsini ayrı ayrı segmente edebilir ve geldikleri kaynakta yaptığınız kampanyaları tamamlayıcı farklı kampanyalar ile gelen bu datanın hepsine ayrı reklam modelleri tasarlayıp gösterebilirsiniz. Bu sayede farklı mecralardaki kampanyalarınızın geri dönüşünü arttırabilirsiniz.

Lokasyon Segmentİ

Detaylı yeniden konum hedefleme ile lokasyona özgü vaadler verin.

Sitenize gelen bir kullanıcının nerede yaşadığı, hedef kitlenizle alakalı  ve kitlenizi segmentlere ayırmada en önemli bilgi noktalarından biridir. Lokasyon bazlı segmentleme ile, datanızı Ülke, Bölge, İlçe, Şehir hatta Mahalleye kadar kırabilirsiniz. Bu sayede segmente ettiğiniz lokasyona özgü reklam yayını yaparak farklı bölgelerde farklı vaadler verebilirsiniz.

Tarayıcı Dİlİ Segmentİ

Farklı dillerde reklamlar tasarlayıp kitlenizle iletişime geçin.

Tarayıcı dili segmentleme özelliği ile datanızı onların anlayacağı dilde tekrardan hedefleyebilir, müşterilerinizi daha iyi anladığınızı gösterebilir, bu dillerde onlara özel mesajlarla ulaşabilir ve kendileriyle özel olarak ilgilendiğinizi gösterebilirsiniz. 

URL Segmentİ

Sitenizdeki kampanya URL'niz ile kampanyanıza tıklamamış ziyaretçinizi hedefleyin.

Sitenizde yayınladığınız bir kampanyanın URL’sini sisteme tanıtarak yazdığınız URL’ye uğramamış datayı hedefleyebilirsiniz. Kampanyanızı gözden kaçırmış ya da kampanyayı hiç görmeden farklı bir sayfanızda oturum başlatmış kullanıcılara sitenizdeki aktif kampanyaları tekrar gösterebilirsiniz.

Platform Segmentİ

Trafiğinizin Web/Mobil/Tablet gibi platformlardaki dağılımını analiz edin.

Yalnızca belirli bir cihaz kullanan kullanıcıları tekrar hedeflemek için kullanabilirsiniz. Örnek olarak telefon satışı yapan bir işletmeniz varsa iPhone’un yeni modeli çıktığında yalnızca iPhone cihaz kullanıcılarını hedefleyebilir, böylece bütçenizi maksimize edebilirsiniz.

Oturum Süresİ Segmentİ

Hemen çıkan yanlış tıklamaları ayrıştırın.

Sitenizde kalma sürelerini düşüren, hemen çıkma oranını arttıran kişiler SEO puanınıza olumsuz etki eder. Remarketing yaparken bu kişileri kampanyanıza dahil etmemek için alt bir süre seçebilir, bu sayede yanlış tıklamaları ya da ilgisiz ziyaretçileri ayrıştırıp daha verimli sonuçlar elde edebilirsiniz.

Aygıt Segmentİ

Yüzlerce aygıt markası arasından dilediğinizi seçin.

Ziyaretçilerin kullandığı aygıtı bile filtreden geçirerek oluşturacağınız segmentlere bir kırılım daha eklemiş olursunuz. Kampanyanızı kurgularken en ince detaya kadar düşünmenize olanak sağlayan kurallar ile trafiğinizi neredeyse sınırsız farklı özellikte ayrıştırabilirsiniz. 

İşletİm Sİstemİ Segmentİ

Ziyaretçilerinizin kullandığı teknoloji konusunda bilgi sahibi olun.

Belirli bir işletim sistemi için yazılım mı satıyorsunuz? İşletim Sistemi Segmenti seçeneğimiz, yalnızca belirli bir işletim sistemi üzerinde yazılım geliştiren yazılım geliştiricileri için idealdir. Örneğin, IOS işletim sistemi için oyun uygulaması geliştirdiniz ve sitenize gelen ziyaretçilere reklam yapmak istiyorsanız, yalnızca IOS kullanan kullanıcıları tekrar hedefleyebilir, böylece bütçenizi maksimize edebilirsiniz.

Tarayıcı Segmentİ

Yalnızca belirli bir tarayıcı ve her bir tarayıcının belirli sürümlerini kullanan datayı toplarsınız.

Yeni kampanyanızın ya da hazırlamış olduğunuz reklamlarda bir reklam öğesinin tüm web tarayıcılarıyla uyumlu olmaması durumunda tarayıcı segmente ederek yalnızca uyumlu tarayıcıda çalışmasını ve reklamlarınızın gösterilmesini sağlayabilirsiniz.

Ekran Çözünürlüğü Segmentİ

Müşterinizin gözünden görün.

Remarketing kampanyanızdaki kullanılan görsel ya da videoların çözünürlüklerinin belli bir ölçünün altında güzel görünmediğini düşünüyorsanız, yazıların belli ölçülerde okunmadığını fark ettiyseniz Ekran Çözünürlüğü Segmenti ile artık ziyaretçi datanızın gözünden görebilirsiniz.

Oturum Sayıları Segmentİ

Sitenize tekrar gelenlere ağırlık verin.

Cookie başına gerçekleştirilen oturum sayısına minimum sınır ya da maksimum sınır getirerek tek oturum yapmışları eleyip tekrar tekrar sitenizi ziyaret etmişlere odaklanarak bütçenizi sizinle ilgilenen müşterinize yönlendirerek kampanyalarınız optimize edebilirsiniz.

IP Segmentİ

Teknik ekibinizi Cooki'lemeden veri toplayın.

Yapmış olduğunuz tüm segmentlerden ekibinizin IP’lerini çıkartıp doğru sayıma ulaşabilir ve kendinize gösterim yapıp para harcamaktan kurtulabilirsiniz. Özellikle teknik ekibin durmadan müdahale ettiği sitelerde yaygın olarak talep gören bu kural sayesinde Cookie’lenseniz bile gösterime para harcamazsınız.

Zİyaret Edİlen Sayfa Sayısı Segmentİ

Tek oturumda en ilgili data.

Gelen olası müşterinizin ziyaret ettiği sayfaların veri analizine göre ortalamasını alarak yine ilgili ve doğru datanızı düzenlemede yardımcı bir kural.